Logo_hovers_2021
Title
Svjetski festival animiranog filma /
28. rujna do 3. listopada 2020.
Svjetski festival animiranog filma / 28. rujna do 3. listopada 2020.
hr | en

Veliko natjecanje kratkometražnog filma
‣ Grand Prix – kratkometražni film (najbolji kratkometražni film Festivala) – novčana nagrada od 2.500 €
OBIČAN TIP, r. SHOKO HARA Njemačka / 2020

‣ Nagrada Zlatni Zagreb (nagrada za kreativnost i inovativno umjetničko postignuće) – novčana nagrada od 2.000€
STOP KADAR, r. SOETKIN VERSTEGEN Belgija, Njemačka / 2019


‣ Nagrada Zlatko Grgić (nagrada za najbolji prvi film napravljen izvan obrazovne institucije) – novčana nagrada od 1.500€
SIMBIOZA, r. NADJA ANDRASEV Francuska, Mađarska / 2019


‣ Mr. M – nagrada za najbolji kratkometražni film po izboru publike
FIZIKA TUGE, r. THEODORE USHEV Kanada / 2019


Natjecanje studentskog filma 
‣ Nagrada Dušan Vukotić (najbolji studentski film) – novčana nagrada od 1.000 € koju osigurava Zagrebačka banka
GOLI, r. KIRILL KHACHATUROV Rusija / 2019


Natjecanje hrvatskog filma
‣ Najbolji hrvatski film – novčana nagrada od 1.000 € koju osigurava Društvo hrvatskih filmskih redatelja
ARKA, r. NATKO STIPANIČEV Hrvatska / 2020


Natjecanje filmova za djecu 
‣ Najbolji film za djecu
KĆER, r. DARIA KASCHEEVA Češka Republika / 2019

GODIŠNJE NAGRADE SVJETSKOG FESTIVALA ANIMIRANOG FILMA - ANIMAFEST ZAGREB
Prema odluci Vijeća festivala
Nagrada za životno djelo 2020 – GEORGES SCHWIZGEBEL
Nagrada za izniman doprinos proučavanju animacije 2020 – CHRIS ROBINSON


Prema odluci selekcijske komisije Natjecanja studentskog filma
Najbolja škola animacije 2020 – POLJSKA ŠKOLA ZA FILM, TELEVIZIJU I KAZALIŠTE U LODZU – nagrada obrazovnoj instituciji za najbolji izbor filmova prijavljenih za selekciju (prema odluci selekcijske komisije Natjecanja studentskog filma)

POSEBNA PRIZNANJA
Veliko natjecanje kratkometražnog filma
‣ Clémence Bragard – KAKO NESTATI, r. ROBIN KLENGEL, LEONHARD MÜLLNER, MICHAEL STUMPF Austrija / 2020

‣ Réka BucsiMOJA TJELOVJEŽBA, r. ATSUSHI WADA Japan / 2020

‣ Nancy Denney-Phelps -FIZIKA TUGE, r. THEODORE USHEV Kanada / 2019


‣ Vladislav Knežević - PORIV, r. PEDRO CASSAVECHIA Argentina, Francuska / 2019

‣ Martina Scarpelli - BETTY, r. WILL ANDERSON Ujedinjeno Kraljevstvo / 2019

Natjecanje studentskog filma
RONILAC BISERA, r. MARGRETHE DANIELSEN Norveška / 2020

PRAZNOGLAVI!, r. GASPAR CHABAUD Belgija / 2019


OPSTANAK HK, r. LOUISE PAU Hong Kong, Sjedinjene Države / 2019

Natjecanje hrvatskog filma
‣ SVE TE SENZACIJE U MOM TRBUHU, r. MARKO DJEŠKA Hrvatska, Portugal / 2020

Natjecanje filmova za djecu
MARE MONSTRUM, r. ÀNGEL ESTOIS, LUCIA HERNANDEZ, MERCÈ SENDINO Španjolska / 2019