Logo_hovers_2018
Title
Svjetski festival animiranog filma /
kratkometražno izdanje 29. svibnja - 3. lipnja 2012.
Svjetski festival animiranog filma / kratkometražno izdanje 29. svibnja - 3. lipnja 2012.
hr | en

Prema odluci žirija Velikog natjecanja: Mirna Belina, David OReilly, Priit Pärn, Dennis Tupicoff, Léa Zagury

GRAND PRIX

Oh Willy... (Emma De Swaef, Marc James Roels / Belgija, Francuska, Nizozemska / 2011)  

NAGRADA "ZLATNI ZAGREB"

Kakav divan dan / It's such a beautiful day (Don Hertzfeldt / SAD / 2011)

NAGRADA "ZLATKO GRGIĆ" ZA NAJBOLJI PRVI FILM

Ursus (Reinis Pētersons / Latvija / 2011)

POSEBNIH NAGRADA PREMA ODLUCI ŽIRIJA

DENNIS TUPICOFF: O svijokonlji / Dell'ammazzare il maiale (Simone Massi / Italija / 2011)

MIRNA BELINA: Veliki Zec / The Great Rabbit (Atsushi Wada / Japan, Francuska / 2011)

LEA ZAGURY: Romansa / Romance (Georges Schwizgebel / Kanada, Švicarska / 2011)

DAVID OREILLY : Beluga (Shin Hashimoto / Japan / 2011)

PRIIT PARN: Bobby Yeah (Robert Morgan / Velika Britanija / 2012)

Prema odluci žirija Studentskog natjecanja i Natjecanja namjenskih filmova: Margit Antauer, Marc Bertrand, Andreas Hykade

NAGRADA "DUŠAN VUKOTIĆ" ZA NAJBOLJI STUDENTSKI FILM

Rojenje / Kuhina (Joni Männistö / Finska / 2011)

NAJBOLJI NAMJENSKI FILM

Priča o nafti / Oil Story (Pete Bishop /  Velika Britanija / 2010)

3 POSEBNA PRIZNANJA PREMA ODLUCI ŽIRIJA:

Kako je nastao Longbird / The making of Longbird (Will Anderson / Velika Britanija / 2011)

Dječak Žvaka / A gum boy (Masaki Okuda / Japan / 2010)

Blizanci / tWINs  (Peter Budinsky / Slovačka / 2011)

Prema odluci žirija Natjecanja filmova za djecu: Nina Čorak (18 god), Iva Šobak (15 god), David Dokoza (13 god), Lucija Majnarić (13 god), Niko Milić (8 god)

NAJBOLJI FILM ZA DJECU

Rabljeno / Second Hand (Isaac King / Kanada / 2011)

2 POSEBNA PRIZNANJA PREMA ODLUCI ŽIRIJA:

Tko je tamo / Kto je tam (Vanda Raýmanová / Slovačka / 2010)

Svjetlo / The light (Yuta Sukegawa / Japan / 2010)

Nagrada "Mr. M" za najbolji film iz natjecateljskog programa prema glasovima publike:

Oh Willy... (Emma De Swaef, Marc James Roels / Belgija, Francuska, Nizozemska / 2011)

Prema odluci Vijeća Animafesta

Nagrada za životno djelo: YOJI KURI

Nagrada za poseban doprinos proučavanju animiranog filma: Olivier Cotte

Posebno priznanje 2012. godine Zagrebačkoj školi crtanog filma

Prema odluci selekcijske komisije Studentskog natjecanja

Najbolja škola animacije - nagrada obrazovnoj instituciji za najbolji izbor prijavljenih filmova za predselekciju: Umjetnička akademija Turku