Logo_hovers_2016
Title
Svjetski festival animiranog filma /
kratkometražno izdanje 12. - 17. lipnja 2006.
Svjetski festival animiranog filma / kratkometražno izdanje 12. - 17. lipnja 2006.
hr | en
73-zagreb2006_poster_stalter

17. SVJETSKI FESTIVAL ANIMIRANOG FILMA – ANIMAFEST ZAGREB 2006 - Kratkometražno izdanje

Počasni predsjednik: Koji Yamamura

Vijeće festivala: Joško Marušić (predsjednik), Nicole Salomon (počasna članica),
Vladimir Stojsavljević, Milan Blažeković, Krešimir Zimonić, Hrvoje Turković, Mate Kukuljica, Vedran Mihletić
 

Organizacijska direktorica: Margit Buba Antauer

Broj prijavljenih filmova za natjecanje 1560 iz 65 zemalja
Filmovi u velikom natjecanju 69 iz 26 zemalja
Filmovi u studentskom natjecanju 51 iz 38 obrazovnih ustanova
Filmovi u natjecanju filmova za djecu 25
Filmovi u natjecanju novih medija 18

Selekcijska komisija
Heather Kenyon – SAD
Olivier Catherin – Francuska
Heikki Jokinen – Finska
Milan Trenc - Hrvatska

Međunarodni ocjenjivački sud - Veliko natjecanje
Jimmy Murakami – Irska
Irina Margolina – Rusija
Willem Thijssen – Nizozemska
Zhang Changliang – Kina
Hrvoje Turković – Hrvatska

Međunarodni ocjenjivački sud - Studentsko natjecanje
Annick Teninge – Francuska
Gillian Lacey – Velika Britanija
Rolf Baechler – Švicarska
Mariano Elepano - SAD
Jasminka Marinović – Hrvatska

Dječji međunarodni ocjenjivački sud - Filmovi za djecu
Marija Beneti, Lucija Papa, Ivan Borić, Sanja Kovač, Nikola Goulbović Reiser, Toni Zadravec, Hrvatska, Roman Dubotsev, Aleksey Tsibaev – Rusija

Međunarodni ocjenjivački sud filmskih kritičara
Ronald Bergan – Velika Britanija
Borislav Anđelić – Srbija
György Baron – Mađarska
Blagoja Kunovski – Makedonija
Goran Ivanišević – Hrvatska

Službene nagrade


Nagrada za životno djelo: Fjodor Hitruk, Rusija

Nagrada za poseban doprinos teoriji animacije: John Canemaker, SAD

Nagrada obrazovnoj instituciji za najbolji izbor prijavljenih filmova
La Poudriere, Valence, Francuska

Posebna priznanja filmovima po izboru i odluci Međunarodne selekcijske komisije
Studio za animirani film PILOT, Moskva, Rusija
Studio za animirani film ANIMOSE, Moskva, Rusija


Nagrade -Veliko natjecanje

Velika nagrada:  Dreams and Desires - Family Ties, Joanna Quinn, Velika Britanija
Nagrada Zlatni Zagreb: Levijatan, Simon Bogojević – Narath, Hrvatska
Nagrada «Zlatko Grgić» za najbolji debitantski film: Bezmiegs, Vladimir Leschiov, Latvija

Posebne nagrade po odluci žirija
Veter v'dol berega, Ivan Maximov, Rusija
Milch, Igor Kovalov, Rusija/SAD
U susjedstvu grada, Joško Marušić, Hrvatska

Posebna priznanja po odluci žirija
Le Couloir, Alain Gagnol & Jean-Loup Felicioli, Francuska
Apple Pie, Isabelle Favez, Švicarska
Oxota, Ramil Usmanov, Kazahstan

Nagrada međunarodnog žirija filmskih kritičara:
Najbolji film: Dreams and Desires - Family Ties, Joanna Quinn, Velika Britanija
Posebno priznanje: La memoria dei cani, Simone Massi, Italija/Francuska

Nagrade -Studentsko natjecanje

Nagrada «Dušan Vukotić» za najbolji studentski film: Bouts en train, Emilie Sengelin, La Poudriere, Francuska

Posebna priznanja
Possum, Chris Choy, Calarts, SAD
Dernier Hurlement, David Devaux, ENSAD, Francuska
Brand Spanking, Jean Paul Harney, NFTS, Velika Britanija

Nagrade - Filmovi za djecu

Najbolji film za djecu: The Little Match Girl, Roger Allers, SAD

Posebna priznanja
Zlydni, Stepan Koval, Rusija/Ukrajina
Pro barana i kozla, Natalia Berezovaya, Rusija
Kućica u krošnji, Darko Kreč, Hrvatska

Posebne nagrade

Nagrada publike - Veliko natjecanje
Pro Ivana Duraka, Mikhail Aldashin, Oleg Uzhinov, Rusija

Nagrada publike - Studentsko natjecanje
Brand Spanking, Jean Paul Harney, NFTS, Velika Britanija

Nagrada «Net Surfer» -  novi mediji (dodjeljuje T-Com po izboru internet-glasača)
Ravan 1, Ravanbakhsh Sadeghi, Iran

Nagrada Filmski.net za Najbolji studentski film
Five o'clock shadow, Malcolm Lamont