Logo_hovers_2019
Title
Svjetski festival animiranog filma /
3. DO 8. LIPNJA 2019.
Svjetski festival animiranog filma / 3. DO 8. LIPNJA 2019.
hr | en

Veliko natjecanje kratkometražnog filma
‣ Grand Prix – kratkometražni film (najbolji kratkometražni film Festivala) – novčana nagrada od 2.500 €
‣ TOMEK POPAKUL - KISELA KIŠA Poljska / 2019

‣ Nagrada Zlatni Zagreb (nagrada za kreativnost i inovativno umjetničko postignuće) – novčana nagrada od 2.000€
‣ MICHAEL FREI - KLINCI Švicarska / 2019

‣ Nagrada Zlatko Grgić (nagrada za najbolji prvi film napravljen izvan obrazovne institucije) – novčana nagrada od 1.500€
‣ MALTE STEIN - POPLAVA Njemačka / 2018 

 Mr. M – nagrada za najbolji kratkometražni film po izboru publike
‣ TOMEK POPAKUL - KISELA KIŠA Poljska / 2019

Veliko natjecanje dugometražnog filma
‣ Grand Prix – dugometražni film (najbolji dugometražni film Festivala) – novčana nagrada od 2.500 €
‣ MILORAD KRSTIĆ - RUBEN BRANDT, KOLEKCIONAR Mađarska / 2018

‣ Mr. M – nagrada za najbolji dugometražni film po izboru publike
‣ DENIS DO - FUNAN Francuska, Belgija, Luksemburg, Kambodža / 2018

Natjecanje hrvatskog filma
‣ Najbolji hrvatski film – novčana nagrada od 1.000 € koju osigurava Društvo hrvatskih filmskih redatelja
‣ LUCIJA MRZLJAK, MORTEN TŠINAKOV - PRIKAZ IZVRSNOSTI U ČETIRI ČINA Estonija, Hrvatska / 2018

Natjecanje studentskog filma 
‣ Nagrada Dušan Vukotić (najbolji studentski film) – novčana nagrada od 1.000 €
‣ MATOUŠ VALCHÁŘ - O TOM POTOM Češka Republika / 2018

Natjecanje filmova za djecu 
 Najbolji film za djecu
 REMI DURIN - VELIKI VUK I MALI VUK Francuska, Belgija / 2018

Natjecanje VR projekata
Najbolji VR projekt
 NICOLAS CHAMPEAUX, GILLES PORTE - OPTUŽENIK BR. 2 WALTER SISULU Francuska, 2018

Godišnje nagrade Svjetskog festivala animiranog filma - Animafest Zagreb

Prema odluci Vijeća festivala
Nagrada za životno djelo 2019 - Suzan Pitt
Nagrada za izniman doprinos proučavanju animacije​ 2019 - 
Jayne Pilling

Prema odluci selekcijske komisije Natjecanja studentskog filma
Najbolja škola animacije 2019 - 
Gobelins, l'École de l'image – nagrada obrazovnoj instituciji za najbolji izbor filmova prijavljenih za selekciju (prema odluci selekcijske komisije Natjecanja studentskog filma)

Posebna priznanja

Veliko natjecanje kratkometražnog filma
Boris Labbé
 MOÏA JOBIN-PARÉ - BEZ PREDMETA Kanada / 2019

Ruth Lingford 
 NATALIA MIRZOYAN - PET MINUTA DO MORA Rusija / 2018

 Michaela Müller
 JONATHAN HODGSON – RAZMIRICA Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska / 2018

‣ Tünde Vollenbroek
 XU-ZHAN ZHANG - SI SO MI Tajvan / 2018

‣ Chen Xi
 IVANA BOŠNJAK, THOMAS JOHNSON - UDAHNUT ŽIVOT Hrvatska / 2019

Veliko natjecanje dugometražnog filma
 DENIS DO - FUNAN Francuska, Belgija, Luksemburg, Kambodža / 2018

Natjecanje studentskog filma
 EUNJU ARA CHOI - SRETAN KRAJ Ujedinjeno Kraljevstvo / 2018

 HEE-SEUNG CHOI - LJUBAV NA RASKRŠĆU Južna Koreja / 2019

Natjecanje hrvatskog filma
 IVANA BOŠNJAK, THOMAS JOHNSON - UDAHNUT ŽIVOT Hrvatska / 2019

Najbolja hrvatska manjinska koprodukcija
 BALÁSZ TURAI - PAD RIMA Mađarska, Hrvatska / 2018

Natjecanje filmova za djecu
 LIA BERTELS - SLATKA NOĆ Belgija / 2018