Logo_hovers_2016
Title
Svjetski festival animiranog filma /
14. - 19. lipnja 2004.
Svjetski festival animiranog filma / 14. - 19. lipnja 2004.
hr | en
16-plakat04_resize

16. SVJETSKI FESTIVAL ANIMIRANOG FILMA ZAGREB

Počasni predsjednik: Michael Dudok de Wit

Vijeće festivala: Joško Marušić - predsjednik, Nicole Salomon - počasna članica,
Vladislav Stojsavljević, Milan Blažeković, Krešimir Zimonić, Hrvoje Turković, Mate Kukuljica, Vedran Mihletić

Organizacijska direktorica: Margit Antauer Buba

Broj prijavljenih filmova 1507 iz 57 zemalja
Prikazani filmovi iz 53 zemlje
Filmovi u natjecanju 78
Filmovi u studentskom natjecanju 64
Filmovi u dječjem natjecanju 22
Filmovi izvan natjecanja 74

Međunarodna selekcijska komisija
Kine Aune - Norveška
Dianna Morse - SAD
Otto Alder - Švicarska
Stiv Šinik - Hrvatska (odustao zbog bolesti)

Međunarodni ocjenjivački sud
Marcy Page - Kanada
Michaela Pavlatova - Češka
Fadil Hadžić - Hrvatska
Jerzy Kucia - Poljska
Nelson Shin - Republika Koreja

Međunarodni ocjenjivački sud za Studentsko natjecanje
Marie Anne Fontenier - Francuska
Fernando Galrito - Portugal
Jury Krasny - Ukrajna
Peter Parr - Velika Britanija
Krešimir Zimonić - Hrvatska

Ocjenjivački sud za Dječje natjecanje
11 školske djece iz Zagreba

Službene nagrade

Nagrada za životno djelo: Hayao Miyazaki, Japan

Nagrada za doprinos animacijskoj misli: Theory Donald Crafton, SAD

Velika nagrada: Atama Yama Mt. Head, Koji Yamamura, Japan

Nagrade u kategorijama

Nagrada Zagreb
Fast Film, Virgil Widrich, Austrija/Luxemburg

Najbolji prvi film, nagrada Zlatko Grgić
Allerleirauh, Anja Struck, Njemačka

5 jednakopravnih nagrada po odluci žirija
L’homme sans ombre The Man without Shadow, Georges Schwizgebel, Švicarska/Kanada
Car Craze, Evert de Beijer, Nizozemska
The Final Solution, Phil Mulloy, Velika Britanija/Njemačka
In-Saeng The Life, Jun Ki Kim, Republika Koreja
Karl ja Marilyn Karl and Marilyn, Priit Parn, Estonija

3 posebne nagrade
Chelovek s lunyi The Man from the Moon, Oxana Cherkassova, Rusija
Ciganjska , Marko Meštrović, Davor Međurečan, Hrvatska
Angeli, Lejf Marcussen, Danska/Kanada

Studentsko natjecanje

Najbolji studentski film, nagrada Dušan Vukotić
Ascio, Mathilde Philippon-Aginski, Francuska

5 posebnih priznanja
Boxed in, Will Becher, Great Britain
Na tu svatbu On the Wedding Vaclav Blin, Češka
Pro devocku About a girl Lena Chernova, Rusija
Wunderwerk, Michael Sieber, Njemačka
The Town of the One-Handed, Helli Ellis, Velika Britanija

Dječje natjecanje
Always take the weather with you, Brent Davies, Zimbabve

3 posebna priznanja
O-nu-ri, Sung-gang Lee, Republika Koreja
K jugu ot severa South of the North, Andrey Sokolov, Rusija
I Want a Dog, Sheldon Cohen, Kanada

Ostale nagrade

Nagrada publike
Ward 13, Peter Cornwell, Australija

Nagrada publike u Studentskom natjecanju
Ritterschlag Knight Games, Swen Martin, Njemačka

ASIFA Hrvatski ocjenjivači sud (Filmovi za djecu)
Herbert Indianerfrosch Herbert Apache Frog, Jochen Ehmann, Njemačka

Nagrada zagrebačkih studenata za najbolji studentski film
Boxed In, Will Becher, Edinburgh College of Art, Velika Britanija

Ocjenjivački sud Udruženja filmski radnika
Fast Film, Virgil Widrich, Austrija/Luxemburg

Nagrada Udruženja hrvatskih filmskih kritičara
Fast Film, Virgil Widrich, Austria/Luxemburg

KROK – Ocjenjivački sud partner festivala
L’homme sans ombre The Man without Shadow, Georges Schwizgebel, Švicarska

Autor plakata: Joško Marušić